گردونه ثروت

خوب دوست عزیز میخوام در این مقاله در باره گردونه ثروت صحبت کنم و در ادامه مباحثی را دنبال می کنید که مطمئن هستم میتونه راهگشای خوبی در زندگی تو دوست خوبم برای کسب ثروت و موفقیت باشه.
استاد تغییر باشید نه قربانی تقدیردر بازی زندگی اگر عوض نشوید.تعویض میشوید.

اکنون ازت می خواهم چند لحظه با خودت فکر کنی و بگی موفقیت یعنی چی؟
حال من پاسخی را برای معنی موفقیت میگم که شاید کمتر شنیده باشی.
به نظر من :
داشتن هدف یعنی موفقیت
همینکه تو هدفی در زندگی داشته باشی و مدام به اون فکر و تلاش کنی تا به هدفت دست پیدا کنی این یعنی موفقیت.
پس بیا و هدف خودت را مشخص کن چون بدون هدف نمی دونی به کجا میخواهید بری و مسیرت مشخص نیست وقتی تو ندونی مقصدت کجاست حرکت کردن بی فایده است.
درست مثل مسافری که مقصد نهایی خودش را نمی دونه پس هرگز به شهر مورد نظرش نمی رسه و سردرگم می مونه.
پس اگر آماده هستید تا ادامه مطالب را بخونید همین حالا ازتون می خوام در ابتدای مسیر هدف خوتون را مشخص کنید و پا در این مسیر بگذارید.
علم و روانشناسی ثروت

مطلب دیگری که میخوام بگم اینه که اصلآ چرا ما باید در باره علم ثروت و روانشناسی ثروت اطلاعات داشته باشیم.
اصلآ چرا دوره های روانشناسی ثروت برگزار میشه؟
وقتی این سوال را از اکثر افراد می پرسم .میگن که میخوایم به آرامش برسیم یا به خوشبختی دست پیدا کنیم.به سعادت برسیم وجوابهایی با این مظمون را به این سوال میدن.که ثروت را به خاطر این موارد می خواهند.
ولی من مطلبی فراتر از این به شما میخواهم بگم.شما قراره که ثروتمند بشید تا به آزادی دست پیدا کنید.آزادی بزرگترین نعمتی هست که خداوند به بنده هاش داده.آزادی یعنی شما حق انتخاب دارید میتونید شهرو یا کشور محل زندگیتون را انتخاب کنید یا رشته تحصیلی ، و شغل مورد علاقه خودتون را انتخاب کنید وآزادانه تصمیم بگیرید.
یکی از دوستان می گفت سلامتی خیلی مهمتر هست شما میتونید ثروتمند باشید ولی سلامت نباشید.بگذارید یه توضیحی در این رابطه بدم.اگر شما فردی از اعضای خانواده تون بیمار باشه و برای درمانش نیاز به پول
زیاد داشته باشید.در اون لحظه می خواستید که ثروتمند باشید و می تونستید هزینه درمان را به راحتی پرداخت کنید یا اینکه فقیر بودید و اون فرد از خانواده شما بیمار نبود.کدوم جایگاه را انتخاب می کردید؟قطعآ از هر کسی این سوال را بپرسید جوابش اینه که دلش میخواد ثروتمند باشه و هزینه را براحتی پرداخت کنه.
وقتی که درباره ثروت صحبت می کنید باید از اعماق وجودتون عاشق ثروت باشید چون ثروت وثروتمند بودن بسیار زیبا و با شکوه است.چون پروردگار ما صاحب ثروت و نعمت است وبرای بندگانش هم همین را میخواهد.در ادامه مطالب توضیح بیشتری در باره ثروت خواهم داد.
مطلب بعدی که میخوام بگم اینه که در دنیایی که ما داریم زندگی می کنیم از سالها قبل در باره ثروت صحبتهای زیادی شده و کتابهای مختلفی نوشته شده.مثل کتاب راز ثروت نوشته والاس وتلز که حدود صد سال پیش نوشته شده یا کتاب بیاندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل که بیست سال طول کشیده تا جمع آوری بشه که خلاصه ای از زندگینامه ثروتمندان بزرگ جهان مربوط به صدو شصت سال پیش می باشد.
که شاید تا به حال تو این صد سال گذشته هیچ کدام از ما مطالعه نکرده باشیم.می دونید چرا؟ برای اینکه از ابتدای زندگی تعریف خوبی از ثروت در ذهنمان نداشتیم.به عبارتی از فکر کردن درباره ثروت منع شدیم به دلایل مختلف.
هنوز دیرنشده از همین الان به سراغ این حوزه برید و شروع به مطالعه و کسب اطلاعات کنید.مطمئنآ نتایج خوبی خواهید گرفت.

یک سوال تا به حال از خودتون پرسیدید:
که چرا درآمدتون ده برابر درآمد فعلی شما نیست؟
میلیون درآمد 2 میلیون نیست ، یا اگر 0 هزار تومان درآمد دارید چرا این مبلغ 055مثلآ اگر الان میلیون نیست.تا به حال از خودتون این سوال را پرسیدید؟ همین الان یک قلم وکاغذ 25دارید چرا برابردرآمد فعلی شما نیست؟ 05 بردارید واین سوال را بنویسید که چرا درآمدتون
حالا شروع کنید پاسخ دادن به این سوال.مطمئنم جوابهایی را می نویسید که بعد از خوندن تمام مطالب این بخش در باره ثروت متوجه خواهید شد که اشکال کار از کجاست. خیلی از افراد بهونه های مختلفی را میارند
مثل اوضاع بد اقتصادی ، نداشتن ارث پدری ، نداشتن تحصیلات بالا ، زندگی کردن تو خانواده نداشتن پارتی ، و بهانه ، فقیر، نداشتن شغل خوب ، نبودن فرصتهای خوب در شهر محل زندگی های مختلف دیگه که اصلآ منطقی نیست.آیا شما هم همینطور فکر می کنید و می خواستید همین پاسخها را به این سوال بدید .یک مقدار با خودتون فکر کنید .اصلآ نگران نباشید .در هر شرایط اقتصادی که الان هستید در هر موقعیت شغلی و درآمدی که هستید میتونید تغییرش بدید میتونید ثروت کسب کنید و چندین برابر درآمد فعلیتون را بدست بیارید.
ازمایکل شوماخر می پرسند چرا شما همیشه توی مسابقات نفر اول میشی؟ با یک جمله پاسخ میده زمانی که همه ترمز می گیرند من پایم را روی پدال گاز فشار می دهم.
الان اگر دوران رکود هست اگر بحران اقتصادی هست اگر تحریم هست
این ترمزی که همه گرفتند.در این موقع شما باید پدال گا را فشار بدید و رو به جلو حرکت کنید.بطور حتم فاصله زیادی از بقیه می گیرید .فقط کافیست این جسارت را به خودتون بدید.

تایمرثروت شما روی چه مبلغی فیکس شده
تمام افراد روی زمین در ذهنشون یک تایمری دارند که کسب درآمدشون روی اون تایمر تنظیم شده.و این تایمر نمی گذارد که اون فرد از اون مبلغی که تایمرتو ذهنش تنظیم شده بیشتر یا کمتر درآمد کسب کنه.
به زندگی مالی خود نگاه کنید و ببینید اون تایمر روی چه عددی تنظیم شده. شما نمی توانید بیشتر یا کمتر از اون مبلغی که در ذهن شما تنظیم شده در بیارید .روی هر مبلغی که این تایمر تنظیم شده شاید بدون برنامه

ریزی و بدون اختیار شما این کار انجام شده .و طبق برنامه ریزی که از قبل توی ذهن و افکار شما بوده انجام شده ولی در هر صورت این اتفاق افتاده است.ولی در اینجا می خوام این مژده را به شما بدم که میتونید این
برنامه را تغییر بدید.و نگذارید که طبق برنامه قبلی رو به جلو بروید.بیایید و تنظیم و برنامه ریزی این تایمر را خودتون انجام بدید.
خودتون مشخص کنید که در روز یا ماه چقدر می خواهید درآمد داشته باشید. افراد زیادی سوال میکنن که ما هرچقدر سخت کار می کنیم نمی تونیم درآمد بالایی را کسب کنیم و من به اونها میگم برید و برنامه ریزی تایمرذهنتون را تنظیم کنید.
هر کدام از ما یک درخت زندگی داریم که این درخت میوه هایی را برای ما به ارمغان می آورد .که در این بحث منظورم از میوه پول هست .کافیست به درخت زندگی خود یه نگاه بیاندازید.اگر می بینید میوه هایی که به شما میدهد مطلوب شما نیست فکر می کنید مشکل از کجاست.
اگر یک درختی که در باغ یا حیاط منزل خود دارید میوه خوبی نمیده اشکال از ریشه های اون درخت هست.تا وقتی که ریشه های درخت درست نشود شما نمی تونید انتظار میوه خوب از اون درخت داشته باشید.
پس به میوه ها یه نگاه بکنید و اگر نمی پسندید بروید سراغ ریشه ها و آنها را اصلاح کنید.
از کجا می توانیم بفهمیم که ریشه ها خوب برنامه ریزی نشده اند؟
از روی میوه ها
در چه دنیای زندگی میکنیم

دنیای متفاوت زندگی می کنیم 4 مطلب مهمی را که میخوام به شما بگم اینه که ما در
دنیای ذهنی
دنیای غیرمادی
دنیای هیجانی
دنیای مادی
که سه دنیای ذهنی ، غیرمادی و هیجانی ، دنیای مادی ما را تشکیل می دهند.این دنیای مادی فقط و فقط توسط خود شما خلق میشه و من با اطمینان کام به شما میگویم که در خلق این دنیای مادی هیچ کس دخالتی ندارد جز خود شما.

شما خودتان خالق دنیای خود هستید پس اون چیزی را که دوست دارید و عاشقش هستید بوجود بیارید.

آیا پیش بینی وضعیت مالی افراد امکان پذیراست؟
من به شما میگویم که این کاربه راحتی امکان پذیر است.با چند سوال ساده می توان وضیعت مالی چند سال آینده هر شخص را پیش بینی کرد.مگر اینکه اون شخص برنامه ریزی ذهن خود را عوض کند.وگرنه اگر با همین وضعیتی که اکنون این سوال را پرسیده روال به همین صورت خواهد بود.
چون من عقیده دارم که دنیای درون ما دنیای بیرونمان را خلق می کند.
افکاری که در ذهن ما هست دنیای بیرون را خلق می کند.
و میوه های درخت زندگیمان با اختیار ما بوجود می آید.و ما می توانیم با پرورش درست این درخت میوه های خوبی را بدست بیاوریم.

جهان هستی قانونمند است
پس ثروت هم قانون خاص خودش را دارد.شما گر می خواهید زندگی خوبی داشته باشید کافیست که قوانین جهان هستی را یاد بگیرید.این قوانین را خدای دانا و مقتدر برای ما بوجود آورده و با عمل به آن ما را به سعادت و خوشبختی می رساند.

آرامش درون
یکی از نشانه هایی که مشخص میکند که شما از قوانین استفاده می کنید آرامش درون هست.
هرچقدر آگاهی و اطلاعات زیادی در باره قوانین جهان هستی داشته باشیم از آرامش خوبی برخوردار هستیم.به شما اطمینان میدهم که هرچقدر این آگاهی بیشتر باشد شما در زندگی آرامش بیشتری دارید.
یک مثال میزنم:

شما تو یه جاده در حال حرکت هستید که متوجه میشید آمپر بنزین ماشینتون خرابه و مقدار کم بنزین در باک دارید .هیچ تابلویی هم در جاده نمی بینید که نشان بدهد تا پمپ بنزین چقدر فاصله دارید .در این موقع آرامش شما بهم می ریزه و استرس می گیرید.ولی یه مقدار جلوتر که می روید با اینکه هنوز آمپر بنزین خراب هست و بنزین زیادی هم در باک نیست چشم شما به کیلومتر تا پمپ بنزین در این 0 تابلو مسافت باقی مانده تا پمپ بنزین می افته که مثلآ نوشته حالت شما به آرامش نسبی می رسید در صورتی که وضعیت مثل همان حالت قبل بوده تنها فقط یک تابلو را مشاهده کردید .و آگاهی پیدا کردید.حتی اگر بنزین ماشین هم تمام بشود شما دیگر نگران نیستید.

آرامش با رسیدن به ثروت به دست نمی آید آرامش با رسیدن به هدف به دست نمی آید شما باید آرامش داشته باشید تا بتوانید به هدف برسید.

باور
در ابتدا باید ببینیم نقش باورها در شکل گیری سرنوشت چیه؟
ولی بیاید بپرسیم از خودمون باور چیست؟
به یک سری از کارها و اعمال و رفتاری که تکرارشده باور گفته میشه.
باور کلمه ایست که در زندگی روزمره زیاد تکرار میکنیم مثلآ می گیم منو باور کن ، یا باور تو چیه یا زیاد در باره باورهایمان صحبت می کنیم.یک تعریفی ساده هر فکری که در ذهن ما تکرار بشه تبدل به باور میشه.یه نگاه به خودتون بیاندازید هر باوری که از دوران کودکی دارید نسبت به خودتون یا محیط اطراف یا موفقیت ، ثروت و یا هر چیز دیگری که بصورت بتور براتون درآمده مخصوصآ نسبت به خودتون خوب بهش دقت کنید تمام اینها از تکراریک سری افکار بوجود اومده که یا از زمان کودکی در مدرسه ، خانواده ، محیط کارسرمشق گرفته.
مثلآ اگر شما یک فرد کم رو و خجالتی هستید از همان ابتدا در خانواده هر کاری که خواستید انجام بدید به شما تشرزدند و گفتند که تو نمیتونی این کار را انجام بدی و تمام اینها حاصل افکار ماست که همانطور که گفتم از ابتدا زندگی در خانواده ، مدرسه شکل گرفته یا یک سری از باور ها بصورت زمزمه هایی در افکار ما در درون خودمان با تجربیاتی که از قبل داریم شروع به شکل گیری می کنند مثلآ یک تجربه شکست در کار، تجربه یک رابطه ناموفق ، و غیره بعد بلافاصله اولین چیزی که در ذهن مثل یک نوارضبط شده به ما میگه نمی تونی موفق بشی و این زمزمه ها بصورت مداوم تکرار شدند و در افکار به یک باور تبدیل شدند.در باره باور ثروت هم همینطور،بستگی دارد که ما در خانواده فقیرزندگی کردیم یا در خانواده مرفه برخورد والدین ما در

باره پول چی بوده.اگرزمینه خوبی از ثروت و پول در افکار ما شکل گرفته باشه باور ما هم نسبت به ثروت خوب می باشد و ثروت را زیبا می دانیم.
زندگی بر اساس قوانین خودش برنامه ریزی شده و اصلآ بر اساس عوامل عاطفی نیست و بصورت سیستماتیک میباشد .و همین امر باعث می شود تا دربعضی موارد که باوری را حاضر به تغییر آن نیستیم به ما گوشزد میکند که آیا باز هم می خواهی تکرار کنی .پس باورهای ما حاصل تکرار افکار ماست.اگر باور غلطی را نسبت به چیزی داریم باید آن را پله پله تغییر دهیم.در اینجا به همین مقداربسنده میکنم و در مقالات دیگر بصورت گسترده این موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم.
دوست خوبم مبحث فوق خیلی گسترده می باشد .مطالبی را که از نظرت گذشت قسمتی از بحث مدار ثروت بود .با یاری یکتای بی همتا در حال تهیه مجموعه کامل مبحث مدار ثروت هستم که بزودی روی سایت قرار خواهد گرفت.منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستم .با ما در ارتباط باشید تا مطالب مفید و به روز را از ثروتمندان فردا دات کام دریافت کنید.
ارادتمند شما
ثروتمندان فردا دات کام